top of page

Підрив Каховської ГЕС: повідомляють про масові жертви серед тварин

Російські загарбники підірвали греблю Каховської гідроелектростанції, наближені населені пункти почало затоплювати.

За інформацією оперативного командування «Південь», окупанти підірвали дамбу зранку 6 червня. Каховська ГЕС забезпечує регулювання річного стоку Дніпра, використовується для виробітку електроенергії, стримує весняну воду тощо. Окупанти захопили цю гідроелектростанцію ще в перші дні повномасштабної війни. Відповідно, Каховське водосховище також перебуває під їх контролем.

Внаслідок цієї катастрофи ризикують бути затопленими наближені населені пункти по обидва боки Дніпра. В мережі шириться коротке відео із зоопарку в тимчасово окупованій Новій Каховці. Зокрема, на сторінці українського блогера Ігоря Лаченкова «Лачен пише», повідомляється про смерть усіх тварин, які там знаходилися. Втім, ця інформація поки не має офіційного підтвердження.

«Казкова Діброва» - так зветься місце, яке туристи називали одним із найулюбленішим на півдні України. В окупації опинилось близько 260 тварин. У листопаді минулого року на Facebook-сторінці зоопарку з’явився допис з проханням евакуювати тварин до безпечнішого місця:

«Сьогодні тварини отримують їжу та турботу тільки завдяки вашій підтримці. Але з початком активних бойових дій працівники не зможуть годувати і обігрівати тварин. Звірі й птахи загинуть від голоду, холоду та бомбардувань. Єдиний спосіб врятувати життя тварин – евакуація».

З того часу на сторінці зоопарку нових дописів не з’явилося.

Нині повідомляється про часткове або повне затоплення низки населених пунктів, а також одного із районів Херсону, де разом із великою водою на вулицях побачили й бобрів.

Речниця ОК «Південь» Наталія Гуменюк в етері національного телемарафонузаявила:

«Вони самі для себе створили пастку, оскільки залили водою ті ділянки узбережжя, які замінували».

Про можливу провокацію з російської сторони президент України Володимир Зеленський повідомляв у жовтні минулого року в ході звернення до Європейської ради. За його словами, вже тоді загарбники замінували дамбу й агрегати Каховської ГЕС, яка отримує близько 18 мільйонів кубічних метрів води.

«Якщо російські терористи підірвуть цю дамбу, то в зоні швидкого затоплення опиняться понад 80 населених пунктів, включно з Херсоном. Сотні тисяч людей можуть постраждати» - зазначав Зеленський.

Наслідками катастрофи можуть стати:

- знищення населених пунктів та біосфери;

- Крим залишиться без води;

- ризики для Запорізької АЕС через можливі проблеми з водним охолодженням реакторів.

Про це повідомляє видання «Ракурс» з посиланням на речницю ОП України Дарію Зарівну.


Comments


bottom of page